Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Mistrz stomatologicznych obrazów w Polsce
  • 11-02-2013
 

 

 

Niedawno w Katowicach gościł Nasser Shademan, światowej sławy technik dentystyczny, który swoimi pracami udowadnia, że piękny uśmiech może być dziełem pracy artysty, a stomatologia to nie tylko rzemiosło lecz również sztuka. Nasser Shademan wykonuje na zębach artystyczne tatuaże, miniaturowe obrazy malowane lub rzeźbione. Jego prace są spełnieniem osobistego dążenia do połączenia rzemiosła technika i talentu artysty przy kreowaniu wymarzonego uśmiechu.

Pierwsze maleńkie malowidła na koronach zębowych autorstwa utalentowanego technika powstały dla zabawy.

- Nie przypuszczałem, że komuś to się spodoba! Tworzyłem w przerwach w pracy, dla przyjemności, głównie twarze. Tak było aż do momentu, gdy pojawiła się u mnie specyficzna pacjentka. Niewyobrażalnie bogata, znana na całym świecie. Powiedziała wprost: „Jestem miliarderką. Zapłacę każde pieniądze, ale podaruj mi coś, czego nikt inny nie mógłby mi dać. Czego nikt inny nie będzie miał.“ Pokazałem jej swoje prace i zapytałem, czy się jej podobają. Odparła, że tak – opowiada Nasser Shademan „Gazecie Wyborczej” (wyd. z dn. 26.01-2013 r.).

Uzdolniony technik podkreśla, że poprzez swoje prace chce przede wszystkim sprostać wymaganiom klientów. Ale poszukuje też ludzkiej natury i tworzy uśmiechy tak, aby harmonizowały z twarzą.

Nasser Shademan założył oryginalne Oral Museum – można tam oglądać jego prace. Jest też autorem konceptu „NS Smile Design” - i ten właśnie pomysł prezentował w Katowicach. „NS Smile Design” to projektowanie uśmiechu podczas pierwszej wizyty. Pacjent otrzymuje na zakończenie spotkania dwa zdjęcia: jedno ukazuje jego obecny uśmiech, drugie – uzębienie już po zakończeniu modelowania. Zabiera fotografie ze sobą i na spokojnie w domu decyduje, czy chce mieć uśmiech według uzyskanej wizualizacji. Całość projektowania zajmuje ok. 20 minut. To zdecydowanie krócej niżeli trwa przygotowanie tradycyjnego modelu.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS