Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Fotografia w gabinecie stomatologicznym.

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Stomatologia Estetyczna

Data wydarzenia:2021-02-13

Grupa zawodowa:Wszyscy

Województwo:dolnośląskie

Miejsce:Wrocław

Patronujemy:Nie

Fotografia w gabinecie stomatologicznym. Praktyczny kurs - zdjęciowa dokumentacja pacjenta od A do Z.

13.02.2021 r. (sobota) Wrocław


Wykładowca: lek. stom. Piotr Skrzyszewski
Ukończył studia na wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1990 roku. Prowadzi rodzinną firmę z 60-letnia tradycją - Centrum Stomatologiczne „Twój Uśmiech”; w Dzierżoniowie . Od wielu lat zajmuje stomatologią cyfrową, protetyką, endodoncją oraz ergonomią w stomatologii. Prowadził wykłady z zakresu ergonomii i stomatologii cyfrowej m.in. na Konferencji ESDE we Wrocławiu, Kongresach Kwintesencji w Warszawie, Konferencji Sekcji Protetyki PTS w Gdańsku, Kongresie Unii Stomatologii Polskiej w Poznaniu. Jest założycielem oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego od początku jego istnienia w 2004 roku. Był jednym z pomysłodawców i współorganizatorem kilku pierwszych edycji Sudeckich Sesji Stomatologicznych. Jest twórcą ergonomicznego asystora stomatologicznego, który został objęty prawem ochronnym na terenie Unii Europejskiej. Jest twórcą projektu Ergodental, w ramach którego są projektowane i wykonywane specjalistyczne ergonomiczne meble stomatologiczne.

Miejsce: WROCŁAW, ul. Pomarańczowa 8, sala wykładowa

Czas: 10.00 – 17.30 (w trakcie przerwa kawowa oraz lunch) koszt 1280 zł

Kurs skierowany jest do:
stomatologów, asystentek i higienistek stomatologicznych, którzy chcą uczynić fotografię podstawowym narzędziem swojej pracy.

Wiedza zdobyta podczas kursu pozwoli na skompletowanie niezbędnego sprzętu do fotografii stomatologicznej oraz na nabycie umiejętności wykonywania dokumentacji fotograficznej w podstawowym, niezbędnym do pracy zakresie.

Grupa max: 10 osób

PROGRAM

1. Podstawowa wiedza na temat rodzajów i budowy aparatów fotograficznych - minimum informacji aby zrozumieć jak to działa.
2. Jaki aparat fotograficzny wybrać do swojej praktyki aby osiągać optymalne efekty.
3. Sprzęt dodatkowy, który pozwoli aby nasze zdjęcia były jeszcze lepsze - lustra, retraktory, kontrastory, oświetlenie, softboxy, statywy, tła - czym się kierować przy ich doborze, jak wykorzystywać w praktyce
4. Jakie parametry są ważne w fotografii stomatologicznej - co powinniśmy wiedzieć a o czym nie musimy myśleć
5. Rodzaje dokumentacji i zasady wykonywania fotografii stomatologicznej - ujęcia podstawowe i dodatkowe - sposoby wykonywania, dobór parametrów -wewnątrzustne -zewnąrzustne -do dsd -do analizy biofunkcjonalnej -do komunikacji z laboratorium i z pacjentem
6. Zasady ustawiania aparatu i pacjenta aby otrzymywać powtarzalne ujęcia
7. Postprodukcja w skrócie - czyli w jaki sposób możemy udoskonalić nasze zdjęcia - najlepsze programy do łatwej obróbki zdjęć 8.Jak dzielić się zdjęciami - gdzie je przechowywać, w jaki sposób wysyłać


Organizator: ESDENT Małgorzata Baziuk, ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław
www.szkolenia.esdent.pl, szkolenia@esdent.pl tel. 71 307 60 70

Opłaty za szkolenie prosimy dokonywać na konto:
ING BANK ŚLĄSKI S.A. 90105015751000002257704359

Firma ESDENT Małgorzata Baziuk jest podmiotem uprawnionym do podyplomowego kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów. Za każdy kurs medyczny przyznawane są punkty edukacyjne według obowiązujących przepisów.

 


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS