Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Diagnostyka CBCT w stomatologii

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Inne

Data wydarzenia:2021-02-20

Grupa zawodowa:Wszyscy

Województwo:opolskie

Miejsce:Daniec

Patronujemy:Nie

Lokalizacja: Centrum Szkoleniowe 3Z , DANIEC, ul. Dąbrowicka 28A
Termin: 20.02.2021
Prowadzący: dr n. med. Artur Wituła
Koszt: 650 zł VAT
500 zł z VAT – rejestracja do 11.01.2021


Zapraszamy na nowy kurs Akademii 3Z dedykowany lekarzom, którzy chcą wprowadzić do swojego gabinetu nowoczesną diagnostykę CBCT. To praktyczne i kompleksowe szkolenie, które pozwala zyskać nie tylko wiedzę, ale również umiejętności do wykorzystania w pracy z pacjentami w trakcie prawidłowej diagnostyki. Dodatkowo kurs organizujemy w nowym centrum szkoleniowym 3Z, zlokalizowanym w malowniczej i spokojnej okolicy na Opolszczyźnie, gdzie będziecie Państwo mogli odpocząć od codziennych spraw.
Podczas szkolenia zostanie przedstawiony pełny workflow odbudowy implantoprotetycznej pełnego łuku z wykorzystaniem diagnostyki CBCT.
To jedno z nielicznych wydarzeń łączące zajęcia z diagnostyki CBCT z planowaniem implantoprotetycznym.

Podczas warsztatów praktycznych:
uczestnik zapozna się z obsługą tomografu TRIUM na przykładzie procedury dual scan do szablonu (pacjent + proteza) oraz dowie się, jakie są możliwości programu do planowania implantacji. Każdy z uczestników będzie miał dostęp do referencyjnych przypadków medycznych z możliwością późniejszej konsultacji on- line. W trakcie warsztatów każdy z uczestników wykona implantację z zastosowaniem szablonu na modelu warsztatowym.
Zajęcia praktyczne przy dostępnym w centrum szkoleniowym urządzeniu CBCT, obejmą wskazówki dotyczące właściwego pozycjonowania pacjenta, tak aby zdjęcia diagnostyczne były wykonywane w prawidłowy sposób i obejmowały właściwe struktury anatomiczne.

W trakcie części teoretycznej:
przedstawione zostaną aspekty anatomii i jej odwzorowanie w radiologii stomatologicznej. Uczestnik kursu nauczy się rozpoznawać i analizować struktury anatomiczne. Dowie się na co należy zwrócić uwagę przy planowaniu leczenia implantologicznego. Na podstawie przypadków klinicznych, omówione zostaną najczęstsze zmiany patologiczne obserwowane w zakresie obrazowania i podstawy ich różnicowania. Prowadzący zaprezentuje także wielkości pola obrazowania oraz możliwości techniczne urządzenia (dokładność, grubość warstwy, rodzaje wykonywanych badań)
Podczas kursu porównane zostaną możliwości jakie daje RTG pantomograficzne (rzut dwuwymiarowy struktur) oraz CBCT z trójwymiarowym obrazowaniem.

Agenda wydarzenia:
10:00 – 14:00 Część teoretyczna
14:00 – 15:00 Lunch
15:00 – 18:00 Warsztaty praktyczne !!!

Biorąc udział w kursie zyskujesz wiedzę i umiejętności na temat:
- analizy danych badania tomografii cyfrowej CBCT,
- obsługi programu do analizy badań CBCT,
- obsługi programu do planowania zabiegów z wykorzystaniem szablonów chirurgicznych,
- planowania implantoprotetycznego.

Zapisy:
Akademia 3Z - https://akademia.3z.pl/daniec-diagnostyka-cbct-w-stomatologii-2/
Tel.: 605 461 012, mail: j.gierejko@3z.pl

ZAPRASZAMY


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS