Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Wprowadzenie do chirurgii stomatologicznej okiem periodontologa.

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Chirurgia

Data wydarzenia:2020-03-07

Grupa zawodowa:Lekarz

Województwo:mazowieckie

Miejsce:Warszawa

Patronujemy:Nie

Wprowadzenie do chirurgii stomatologicznej okiem periodontologa.

7-8.03.2020 r. (sobota/niedziela) Warszawa

MIEJSCE: Warszawa

Wykładowca: DR N. MED. LIDIA JAMRÓZ-WILKOŃSKA SPECJALISTA PERIODONTOLOG
Absolwentka Oddziału Stomatologicznego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2005). Od 2006 roku prowadzi prywatną praktykę̨ stomatologiczną w Wadowicach. W 2009 roku, na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy badawczej z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Jest specjalistą periodontologiem (Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie (2011-2015)). Autorka i współautorka ponad 70 publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, periodontologii oraz nanotechnologii. Jest również współautorem trzech rozdziałów książki „Stomatologia” Medical Tribune 2013. Laureatka konkursów: Global University Case Contest (2005), Espertise Talent Award (2011), Soczewka Focusa (2013) za plaster dla pacjentów po chemioterapii przy zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej w kategorii otwartej. W latach 2012-2013 pełniła funkcję Opinion Leader w firmie 3M Poland. Od 2009 r. jest aktywnym członkiem The Japanese Society for Dental Materials and Devices (JSDMD), International Association for Dental Research (IADR) oraz European Federation of Periodontology (EFP). W 2014 ukończyła pełen cykl szkolenia podyplomowego Curriculum in Periodontology organizowane we współpracy z Uniwersytetem w Bern (Szwajcaria). Należy do rady naukowej czasopism: „Asystentka i higienistka stomatologiczna”, „Art of dentistry”, „Sztuka implantologii”. Aktywnie współpracuje z Działem Badawczym Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

koszt 3500 zł
PROGRAM

DZIEŃ I - (sobota) 10:00 - 18:00 CZĘŚĆ I – PODSTAWY CHIRURGII
Teoria – zagadnienia:
1.Kwalifikacja pacjenta do zabiegu chirurgicznego – kiedy nie robimy chirurgii. Mechanizmy gojenia ran w jamie ustnej. Przygotowanie pacjenta do zabiegów chirurgicznych – w zależności od czasu i stanu zdrowia pacjenta. 2. Instrumentarium mikrochirurgiczne, narzędzia wspomagające (kauter, laser, urządzenia piezoelektryczne), nici, kleje i guziczki. 3. Diagnostyka przed cięciem i jej wpływ na nasze decyzje. Miejsca szczególnej ostrożności podczas cięcia. 4. Cięcia pionowe, poziome w chirurgii periodontologicznej i ich zastosowanie w innych dziedzinach sto- matologii. Kształtowanie różnych płatów. Minimalnie inwazyjne techniki chirurgiczne. 5.Wstęp do chirurgii plastycznej przyzębia. 6. Różnorodność materii - cięcie tkanek miękkich i twardych. 7.Szycie – materiały, narzędzia i techniki. Rola asysty podczas szycia. Wsparcie farmakologiczne gojenia ran w jamie ustnej, na wargach i skórze. 8. A jeśli wszystko się pruje? – sytuacje awaryjne i jak sobie poradzić. Utrudnione gojenie.
Ćwiczenia praktyczne:
1.Cięcie narzędziami mikrochirurgicznymi w różnych sytuacjach klinicznych – cięcia, wycięcia, nacięcia.2. Metody przemieszczania i repozycji płatów. Zamykania płatów. 3. Szycie – szwy proste. Szwy pionowe i poziome. Szwy pojedyncze. Mody kacje szwów klasycznych. Węzły. Zaopatrzenie końcowe. 4. Komplikacje – rozerwanie rany, rana na skórze, przedwczesne zdjęcie szwów...
DZIEŃ II - (niedziela) 9:00 -17:00 CZĘŚĆ II – ROZSZERZENIE
1.Wstęp do zaawansowanych technik zabiegowych – różnorodność zabiegów. 2. Zaawansowane techniki cięć w chirurgii periodontologicznej. Minimalnie inwazyjne cięcia wokół zębów, implantów. Cięcia w zabiegach płatowych. 3. Techniki tunelowe. 4. Pobieranie prostych przeszczepów. 5. Cięcia tkanek twardych – rodzaje cięć kości – od osteotomii do piezoicision. 6. Szycie – od złożonych materacowych po złożone szwy ciągłe. Szwy wspomagające, podwieszające, pod- wieszane i stabilizujące. Szwy rozpuszczalne. Szycie na kilku poziomach. 7.Zasady szycia skóry.
Ćwiczenia praktyczne:
1.Cięcie narzędziami mikrochirurgicznymi w różnych sytuacjach klinicznych – ćwiczenia z poznanych cięć błony śluzowej w różnych sytuacjach klinicznych. 2. Cięcie kości. 3. Ćwiczenia z technik tunelowych. 4. Pobieranie przeszczepów. 5. Szycie – mody kacje szwów klasycznych, szwy złożone, szwy ciągłe, podwieszające i podwieszane. 6. Komplikacje – rozerwanie płata, rany na wargach, rany skóry.

kurs z możliwością dofinansowania z BUR

Organizator: ESDENT Małgorzata Baziuk, ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław
tel. 71 307 60 70, 695 544 449 www.szkolenia.esdent.pl, szkolenia@esdent.pl


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS