Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
PERIO I: PACJENT PERIODONTOLOGICZNY , I CO TERAZ? – wykład i zajęcia praktyczne.

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Periodontologia

Data wydarzenia:2020-02-20

Grupa zawodowa:Lekarz

Województwo:dolnośląskie

Miejsce:Wrocław

Patronujemy:Nie

PERIO I: PACJENT PERIODONTOLOGICZNY , I CO TERAZ? – wykład i zajęcia praktyczne.
Aktualny sposób postępowania periodontologicznego w codziennej praktyce: dlaczego, czym i jak? Struktura postępowania i planowanie systematycznego leczenia. Pierwsze spotkanie z pacjentem: wywiad, diagnostyka, dokumentacja, ocena ryzyka i plan leczenia. Drugie spotkanie z pacjentem: leczenie wstępne krok po kroku (rodzaj, zakres oraz dokładny sposób postępowania). Trzecie spotkanie z pacjentem: ponowna ocena sytuacji i ocena wskazań do interwencji chirurgicznej.

Cel kursu: Przyswojenie teoretycznych i manualnych umiejętności, które są niezbędne w ramach niechirurgicznego leczenia stanów zapalnych przyzębia. Struktura postępowania praktycznego i koncepcja leczenia: dlaczego i jak?

koszt: 2750 zł
miejsce: Wrocław, ul. Pomarańczowa 8
wykładowca: dr. med. dent. Arkadius J. Kuczek

Cześć teoretyczna (Sobota 10:00 -18:00)
Pierwsze spotkanie z pacjentem:
Przygotowanie stanowiska pracy: czego dokładnie potrzebuję? Wywiad: o co rzeczywiście chodzi? Jakie wnioski mogę wyciągnąć z wywiadu? Najważniejsze punkty: kiedy wskazana jest osłona antybiotykowa, jak powinna ona wyglądać? Badanie zewnątrzustne - badanie układu stomatognatycznego i sąsiadujących struktur anatomicznych. Badanie wewnątrzustne (sposób postępowania i dokumentacji „krok po kroku”). Wyniki badania: co one znaczą? Rozpoznanie, klasyfikacja, ocena ryzyka. Plan leczenia: Przyczyny i patogeneza, czynniki ryzyka, przebieg czasowy, rozmowa z pacjentem.
Drugie spotkanie z pacjentem:
Przygotowanie stanowiska pracy: (czego dokładnie potrzebuję?). Narzędzia: które są niezbędne, a które pomocne? Wiedza o narzędziach: zakres ich zastosowania, sposób pracy, systematyka. Postępowanie praktyczne „krok po kroku” informacja, motywacja, instruktaż. Kontrola płytki nazębnej pod i naddziąsłowo. Mikrobiologia: diagnostyka, wskazania, pobieranie próbek. Stosowanie antybiotyków (miejscowo, ogólnoustrojowo). Zmniejszenie/eliminacja czynników ryzyka. Przypadki wyjątkowe: Leczenie ostrych stanów zapalnych przyzębia: Ropień przyzębny. Martwiczo-wrzodziejące zapalenie przyzębia (NUP)
Trzecie spotkanie z pacjentem:
Przygotowanie stanowiska pracy: (Czego dokładnie potrzebuję?). Badania – (które są konieczne a które zbyteczne? Jak interpretować ich wyniki?) Ocena wskazań do interwencji chirurgicznej.

Część praktyczna (Niedziela 9:00 – 14:30)
Ćwiczenia na fantomach oraz zajęcia praktyczne z pacjentami. Standardy postępowania i koncepcja leczenia, od przygotowania stanowiska pracy do wykonania zabiegu. Wywiad, przeprowadzenie badania periodontologicznego, dokumentacja wyników, instruktaż pracy kiretami, ostrzenie instrumentów, nauka scalingu nad i poddziąsłowego.

kurs z możliwością dofinansowania z BUR

Organizator: ESDENT Małgorzata Baziuk, ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław
tel. 71 307 60 70, 695 544 449
www.szkolenia.esdent.pl, szkolenia@esdent.pl


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS