Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Biomorfologia w Stomatologii Odtwórczej

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Stomatologia Estetyczna

Data wydarzenia:2019-09-14

Grupa zawodowa:Wszyscy

Województwo:mazowieckie

Miejsce:Warszawa

Patronujemy:Nie

Głównym celem w rehabilitacji stomatologicznej jest dokładne odtworzenie i utrzymanie prawidłowej funkcji narządu żucia, który pełni kluczową rolę w odżywianiu, jak i wszystkich innych funkcjach życiowych. Dlatego też, tak ważne jest właściwe odtwarzanie przez nas morfologii zębów.

Właściwa morfologia zębów określana jest przez czynnik dominujący dla właściwej funkcji (poprawy efektywności narządu żucia), poprawnej okluzji, biodynamiki oraz estetyki jako konsekwencji prawidłowej morfologii zębów.

Jest to również efektywne narzędzie do stworzenia satysfakcjonującej dokumentacji fotograficznej, której celem jest przedstawienie przypadków klinicznych, jak i łatwiejsze zobrazowanie pacjentowi (za pomocą zdjęć), poprawnie wykonanych mock-upów i wax-upów, planu leczenia, a w konsekwencji uzyskania akceptacji orz satysfakcji pacjenta.

Ten teoretyczno-praktyczny kurs skierowany jest dla lekarzy stomatologów i techników dentystycznych, którzy chcą nauczyć się odtwarzania właściwej z punktu widzenia morfologii zębów oraz estetyki w codziennej praktyce klinicznej, za pomocą dowolnego materiału stworzonego do odbudowy, oraz przy pomocy rysunku jako sposobu uczenia się, postrzegania proporcji, kształtu, linii, odbicia światła, obszarów odbicia i szczegółów anatomicznych.

Podczas kursu zostaną również omówione techniki oraz instrumenty potrzebne do stworzenia poprawnej morfologii w kompozycie, które zostaną omówione podczas rysowania i rekonstrukcji anatomii każdego z zębów.

Podczas kursu wszystko będzie zademonstrowane oraz przekazane z uwzględnieniem konceptów funkcjonalnych i okluzyjnych oraz perspektyw w projektowaniu uśmiechu. Zademonstrowane będą również techniki odbudowy skomplikowanych i kompleksowych przypadków, w respekcie do funkcji, okluzji, procedur adhezyjnych oraz konieczności odizolowania miejsca pracy.

Kontakt:
tel. 517-322-233
email: edu@micerdent.pl


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS