Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Wydłużanie koron zębowych

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Chirurgia

Data wydarzenia:2020-01-31

Grupa zawodowa:Lekarz

Województwo:podlaskie

Miejsce:Białystok

Patronujemy:Nie

Wydłużanie koron

Termin: 31.01-1.02.2020

Prowadzący: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Pietruska

Miejsce: Praktyka Stomatologiczna Małgorzaty i Jana Pietruskich, ul. Waszyngtona 1/34, Białystok
Jedną z procedur, która nabiera coraz większej wartości w szeroko rozumianej rehabilitacji stomatologicznej, jest wydłużenie koron zębów. Planowanie tego rodzaju procedury wymaga wnikliwej analizy wielu parametrów, które pozwolą na podjęcie decyzji, czy wydłużenie koron odbędzie się poprzez ich rozbudowę w kierunku brzegów siecznych, czy w wyniku dowierzchołkowego przesunięcia tkanek przyzębia, czy też będzie wymagało jednoczesnego zastosowania obu powyższych technik. Podkreślenia wymaga fakt, że nie można przystąpić do chirurgicznego wydłużenia koron, dopóki nie zostanie określona ostateczna pozycja brzegów siecznych. W przypadkach, gdy korony zębów są starte i wymagana jest ich odbudowa, przed zabiegiem chirurgicznym konieczne jest wykonanie tymczasowych uzupełnień (lub "mock up'u") odwzorowujących pozycje brzegów siecznych ostatecznych uzupełnień.
W programie kursu planowane jest omówienie zagadnień dotyczących:
- analizy estetyki uzębienia - przygotowania woskowania diagnostycznego (wax up) i symulacji uzupełnień w jamie ustnej (mock up)
- wskazań do wykonania zabiegu wydłużenia koron - technik chirurgicznego wydłużania koron - narzędzi niezbędnych do wykonania zabiegów
- opieki pozabiegowej.

Część praktyczna obejmuje demonstracje z udziałem pacjentów i ćwiczenia z wykorzystaniem głów zwierzęcych. Zaprezentowane zostaną zabiegi w obrębie tkanek miękkich (gingiwoplastyka i dowierzchołkowe przesunięcie płata) oraz zabiegi w obrębie tkanek miękkich i tkanki kostnej: jednoetapowe (dowierzchołkowe przesunięcie płata z osteoplastyką, gingiwoosteoplastyka) oraz dwuetapowe (zabieg płatowy z osteoplastyką i ewentualną późniejszą gingiwoplastyką).

Wszystkie narzędzia i materiały na kurs zapewnia organizator.

Poziom: początkujący
Czas trwania: 2 dni
Liczba uczestników: maks. 10 osób
Cena kursu: 3500 zł brutto

Informacje i rejestracja: szkolenia@pracowniapz.pl, www.pracowniapz.pl, www.orbidenti.com lub tel. 793 199 770


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS