Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Licówki pełnoceramiczne - wykład i warsztat praktyczny.

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Protetyka

Data wydarzenia:2019-05-26

Grupa zawodowa:Lekarz

Województwo:

Miejsce:Łódź

Patronujemy:Nie

Licówki pełnoceramiczne - wykład i warsztat praktyczny.
Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania licówek (analiza modeli diagnostycznych). Technika szlifowania zębów pod licówki. Wiertła stosowane do preparacji pod licówki. Techniki wykonywania wycisku przy wykonywaniu licówek. Dobór barwy – klucz do sukcesu. Omówienie wykonania licówek tymczasowych z mas kompozytowych. Przymiarka i osadzanie na kleje kompozytowe. Ostateczne opracowanie licówek.
26.05.2019 r. (Niedziela) Łódź

Miejsce: Łódź, Centrum Dydaktyczne UM w Łodzi, ul. Pomorska 251, sala fantomowa

Wykładowca: lek. stom. Jerzy Pytko, lek. dent. Maciej Kurzyński
lek. stom. Jerzy Pytko - Absolwent wydziału stomatologii AM Łódź. Zaraz po studiach wykładowca i nauczyciel zawodu w Szkole Medycznej Techników Dentystycznych w Łodzi. Przez 12 lat jako starszy asystent w Instytucie WAM w Warszawie prowadził szkolenia na drugi stopień specjalizacji z protetyki. Kolejne 10 lat pracował jako kierownik przychodni stomatologicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Członek założyciel i wieloletni wykładowca w SPLD. Uczestnik wielu szkoleń teoretycznych i praktycznych w Niemczech i USA. Ponad 40 lat prowadził prywatną praktykę stomatologiczną w Łodzi, następnie w Warszawie. Wieloletni wykładowca , prowadzi wykłady z zakresu protetyki. Od kilkunastu lat współpracuje z firma Esdent.
lek. dent. Maciej Kurzyński - Ukończył studia na wydziale lekarsko-dentystycznym Akademii Medycznej we Wrocławiu. W trakcie studiów interesował się chirurgią stomatologiczną, obecnie swoją uwagę koncentruje na stomatologii odtwórczej, protetyce i pracy z mikroskopem który stał się jej podstawowym narzędziem. W swojej praktyce kładzie nacisk na współpracę z pacjentem oraz świadomość wykonywanych procedur, z tąd dużą rolę w procesie leczenia odgrywa dokumentacja fotograficzna. Z firmą Esdent współpracuje w zakresie szkoleń z protetyki stomatologicznej.

Koszt: 1680 zł
PROGRAM
Czas: 10.00 – 16.00
Celem spotkania jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat możliwości odbudowy zębów minimalnie inwazyjną metodą protetyczną przy zastosowaniu licówek, jak również nabycie umiejętności praktycznych przy ich wykonywaniu.
Wykład
Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania licówek /analiza modeli diagnostycznych/ Technika szlifowania zębów pod licówki/ Rodzaje wierteł diamentowych stosowanych do preparacji zęba/ Rodzaje mas wyciskowych i technika ich stosowania/ Dobór barwy/ Omówienie wykonania licówek tymczasowych z mas kompozytowych / Przymiarka i osadzanie licówek na kleje kompozytowe / Ostateczne opracowanie licówek / Wskazania dla pacjenta przy korzystaniu z nowoodbudowanych zębów
Pokaz na fantomie opracowania zęba pod licówkę porcelanową
Zajęcia praktyczne na fantomach
Zajęcia praktyczne na fantomach - szlifowanie zębów przednich i bocznych pod licówki porcelanowe przez uczestników spotkania oraz Wyciski przy zastosowaniu mas silikonowych.
UCZESTNICY POWINNI ZABRAĆ FARTUCH I OBUWIE DO PRACY NA SALI KLINICZNEJ !!!!!!!

Organizator: ESDENT Małgorzata Baziuk, ul. Pomarańczowa 8, 54-058 Wrocław
tel. 71 353 83 51, 695 544 449
www.szkoleniadent.pl, szkolenia@ede.pl
Opłaty za szkolenie prosimy dokonywać na konto:
ING BANK ŚLĄSKI S.A. 90105015751000002257704359
Obowiązuje opłata rezerwacyjna


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS