Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Okluzyjne algorytmy w ortodoncji

Rodzaj wydarzenia:Kongresy

Tematyka:Ortodoncja

Data wydarzenia:2018-03-10

Grupa zawodowa:Lekarz

Województwo:małopolskie

Miejsce:Kraków , Targi Krakdent

Patronujemy:Nie

Termin: 10 marca 20018 (sobota)
Miejsce: EXPO Kraków, sala Budapeszt A
Ilość uczestników: 60 osób

Cena:
- 1400 pln do 31 stycznia 2018
- 1600 pln od 01 Lutego 2018

Zgłoszenia:
- formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ortoklu.pl od 1.12.2017r
- drogą mailową info@ortoklu.pl
informacja pod numerem telefonu: 666-091-708

Organizatorzy:

OrtoKlu powered by Athenea Dental Institute

Złoty partner: SheuDental GmnH Germany Niemcy
Partner medialny: Magazyn Stomatologiczny

Okluzyjne algorytmy w ortodoncji

Occlusal workflow in orthodontics

Program:

10.00 - 10.30 powitanie zaproszonych gości

10.30 - 12.00 PABLO ECHARRI, DDS

Okluzja w fazie końcowej i retencyjnej leczenia ortodontycznego.

Okluzja stała się ważnym czynnikiem w trzech głównych celach terapeutycznych: estetyki, funkcji i stabilizacji. Prawidłowa pozycja elementów budujących stawy skroniowo – żuchwowe, a przy tym fizjologiczna praca mięśni narządu żucia są ważnymi czynnikami w końcowej fazie leczenia ortodontycznego z uwzględnieniem fazy retencyjnej.

12.00 - 12.15 przerwa

12.15 - 13.45 - Yong-min Jo, DDS, MS, Ph.D.

Narzędzia cyfrowej komunikacji w praktyce ortodontycznej
Technologie i procesy cyfrowe wykorzystywane w leczeniu i komunikacji.

Cyfrowa rewolucja w stomatologii wreszcie dotarła do ortodontów. Cyfrowe procesy, takie jak skanowanie wewnątrzustne i drukowanie 3D stają się coraz bardziej popularne w gabinetach ortodontycznych, dzięki czemu umożliwiają cyfrowy przepływ danych ortodontycznych, który nie był możliwy kilka lat temu. Cykl pracy można podzielić na następujące aspekty: cyfryzacja 3D, procesy oprogramowania, drukowanie 3D i cyfrowo zaplanowane aplikacje kliniczne.
Wykład objaśni każdy segment cyfrowego przepływu pracy, zaczynając od procesu "digitalizacji" z dokładnym spojrzeniem na skanowanie wewnątrzustne i skanowanie modeli. Ponadto zostanie omówione cyfrowe przygotowanie danych oraz cyfrowa analiza i planowanie leczenia. Drukowanie 3D i nowe możliwości laboratoryjne, oraz innowacyjne zastosowania kliniczne wynikające z pełnego cyfrowego przepływu pracy, takiego jak Memotain, Nitinol CAD / CAM lub Individua oraz CA Clear Aligners.

13.45 - 14.00 przerwa
14.00 - 15.15 Dr hab. n. med. Mieszko Więckiewicz

Okluzyjne kontrowersje
Prawidłowa okluzja pozostaje w dynamicznym związku z układem nerwowo-mięśniowym narządu żucia oraz stawami skroniowo-żuchwowymi przez co bezpośrednio warunkuje utrzymanie fizjologicznej czynności układu stomatognatycznego. Odtworzenie prawidłowej okluzji zbliża każdego lekarza dentystę do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego. Dlatego celem wykładu będzie omówienie aspektów związanych z kreowaniem okluzji idealnej, mającej za zadanie zapewnienie harmonijnego działania łuków zębowych jak i układu mięśniowo-stawowego. Zostaną poruszone zagadnienia dotyczące związku między okluzją i patomechanizmem powstawania zaburzeń skroniowo-żuchwowych oraz roli artykulatora i łuku twarzowego w projektowaniu prawidłowego zwarcia. Podjęta również będzie tematyka dotycząca zawiłości związanych z udziałem obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego w etiopatogenezie zaburzeń okluzyjno-mięśniowo-stawowych.

15.15 - 15.30 przerwa
15.30 - 17.00 MIGUEL ÁNGEL PÉREZ CAMPOY, DDS

Okluzja w diagnostyce i terapii ortodontycznej
Temat okluzji jest bardzo istotnym zagadnieniem w początkowym etapie procesu terapeutycznego w ortodoncji. Około 15% pacjentów leczonych ortodontycznie wykazuje brak harmonizacji relacji centralnej i okluzji nawykowej co jest istotnym problem klinicznym, który należy uwzględnić w procesie diagnostycznym. Zjawisko to zostanie przeanalizowane w płaszczyźnie strzałkowej, poprzecznej i pionowej w odniesieniu do różnych wad zgryzu jak również opisany zostanie jego wpływ na prawidłową diagnostykę.

Liczba miejsc ograniczona.
O kolejności zgłoszeń decyduje kolejność wpłat rejestracyjnych.
Wstęp na Targi Krakdent 2018 jest płatny 25 zł / dzień.


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS