Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Nowa metoda leczenia bruksizmu
  • 03-02-2011
 

 

 

 

 

 

- Zaburzenia narządu żucia zostały już dawno temu rozpoznane, ale były leczone głównie przez stomatologów. Teraz pole do działania coraz częściej mają fizjoterapeuci - mówi Piotr Kazana, twórca innowacyjnego projektu w ramach „Szkoły przedsiębiorczości“, organizowanej przez CITTRU oraz Wszechnicę UJ. Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej otworzył gabinet, w którym pomoc znajdą pacjenci chcący leczyć m.in. bruksizm czy szczękościsk.

- Jest to pierwszy na terenie Małopolski gabinet wyspecjalizowany tylko w leczeniu pacjentów stomatologicznych i ukierunkowany wyłącznie na terapię zaburzeń narządu żucia – tak charakteryzuje placówkę jej właściciel. Dodaje, że tego typu obiekty funkcjonują również w innych miejscach kraju: Sosnowcu, Poznaniu, Warszawie.

W Polsce terapia manualna zaburzeń narządu żucia jest jeszcze słabo rozwinięta. Zdecydowanie wyprzedzają nas w tej dziedzinie Niemcy czy Czechy. Jednak liczba pacjentów w rodzimych gabinetach systematycznie rośnie. Głównie dlatego, że wzrasta świadomość społeczeństwa odnośnie konieczności leczenia zaburzeń pracy narządu żucia oraz – wydawać by się mogło – tak błahej dolegliwości jak zgrzytanie zębami. Na bruksizm choruje też coraz więcej osób; i są to coraz młodsi członkowie populacji. Obecnie zgrzytanie zębami najczęściej leczą ludzie w przedziale wiekowym 20-35 lat, aktywni zawodowo, przyjmujący na siebie wiele obowiązków.

Piotr Kazana podkreśla, że szybki powrót do zdrowia zależy od dobrej współpracy stomatologa i fizjoterapeuty oraz od zaangażowania pacjenta.

Źródło: „Dziennik Polski”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS