Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Pacjent dobrze przygotowany - leczenie ortodontyczne i estetyczne
  • 02-11-2009
 

 


  dorosły lub dziecko muszą być dobrze przygotowani do jego podjęcia. Zawsze obowiązuje jedna zasada: najpierw leczyć,Współczesna ortodoncja i stomatologia estetyczna zmierzają ku krótszemu i mniej uciążliwemu leczeniu. By leczenie rzeczywiście trwało krócej i przyniosło spodziewany efekt, pacjent a dopiero potem upiększać.

 

  • Ortodoncja: aparat ortodontyczny samoligaturujący to coraz popularniejsza nowość, dzięki której czas leczenia jest krótszy, a sama terapia mniej uciążliwa - do ustawiania zębów w równym szyku wykorzystuje się mniejsze siły nacisku i przesuwania. Pacjent odczuwa mniejszy ból, a delikatne siły skutecznie przebudowują kość i przesuwają ząb we właściwym kierunku. Łatwiej również dbać o higienę jamy ustnej. Leczenie nowoczesnymi aparatami trwa od kilku miesięcy do kilku lat – czas jego trwania zależy od wieku pacjenta i rodzaju oraz stopnia wady zgryzu. Zaletą systemu jest też, że wizyty kontrolne odbywają się rzadziej: raz na 8 – 10 tygodni, a nie co miesiąc – jak ma to miejsce w przypadku zastosowania aparatu tradycyjnego. Przygotowania pacjenta do podjęcia leczenia polegają na usunięciu ognisk zapalnych w obrębie zębów i otaczających je tkanek, oraz eliminacji zmian próchniczych. W przypadku dzieci przed leczeniem rozważa się, które problemy należy usunąć na samym początku, a które mogą poczekać. Ortodonta podejmuje też decyzję o ewentualnym usunięciu zębów przed założeniem aparatu. Zabiegi estetyczne, np. korekta kształtu zębów, przeprowadzane są dopiero po zakończeniu leczenia ortodontycznego.

  • Estetyka – dzięki cienkim płatkom nakładanym na szkliwo, ząb zyskuje elegancki wygląd i równomiernie wybarwioną powierzchnię. Licówki nakłada się zawsze po zakończeniu leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego. Licówkami można zatuszować zbyt szerokie szpary międzyzębowe lub wyrównać wielkość zębów, ale nie da się nimi skorygować kształtu krzywo osadzonego w szczęce zęba – dlatego konieczne jest przeprowadzenie leczenia aparatem ortodontycznym przed podjęciem działań zmierzających ku poprawie estetyki. By założyć licówki trzeba najpierw wyleczyć próchnicę, usunąć stany zapalne przyzębia i wady zgryzu. Cierpiącym na bruksizm nie zakłada się licówek.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS