Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Szkolna Inicjatywa Wellness zdrowa także dla jamy ustnej
  • 07-03-2023
 

 

 

 

 

 

Badacze z Uniwersytetu Medycznego w Południowej Karolinie wskazują na bardzo ważną dla zdrowia zależność, otóż zdrowsi uczniowie to lepsi uczniowie, a lepsi uczniowie faktycznie prowadzą zdrowsze dorosłe życie. Słowa te odnoszą się do wyników badania opublikowanego niedawno w czasopiśmie Journal of School Health, w którym wykazano, że wprowadzenie do amerykańskich szkół programu nazwanego Szkolna Inicjatywa Wellness, a także konsekwentne stosowanie jej założeń i wielu narzędzi sprzyjają znaczącemu obniżeniu BMI (Body Mass Index – wskaźnik masy ciała) wśród uczniów. Odkryto, że w szkołach realizujących program z wykorzystaniem dużej liczby narzędzi wspomnianej inicjatywy średni wskaźnik BMI u uczniów był do 15% niższy niż w placówkach, w których narzędzi tych stosowano mniej.

We wspomnianym programie wykorzystuje się 7 kategorii strategii opartych na dowodach, które szkoły mogą zaimplementować do promowania kultury dobrego samopoczucia – nie tylko uczniów, ale także personelu. Strategie te obejmują między innymi dbałość o właściwe odżywianie, aktywność fizyczną oraz troskę o dobre samopoczucie społeczno- emocjonalne. Dieta jest jednym z kluczowych składników mających wpływ na kształtowanie się wartości BMI.

 

Promowanie życia wellness w oparciu o eliminowanie z jadłospisu słodyczy i produktów zawierających cukier służy również zdrowiu jamy ustnej. Mniej cukru w diecie to mniejsze ryzyko występowania próchnicy; oraz mniejsze ryzyko chorób cywilizacyjnych, których negatywny wpływ na organizm również odznacza się w obszarze jamy ustnej.


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS