Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa – dlaczego jest ważna?
  • 14-02-2020
 

 

 

 

 

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna odbyć się w ciągu kilku miesięcy od wyrośnięcia pierwszych zębów mlecznych. Wizyta taka jest bardzo istotna dla zachowania zdrowia nie tylko mleczaków, ale również w przyszłości zębów stałych.

 

Jeśli próchnica zaatakuje zęby mleczne, rozwija się bardzo gwałtownie – z uwagi na to, że pierwszy garnitur zębów jest gorzej zabezpieczony przed atakiem bakterii niż zęby stałe.

Szczególnie szybki rozwój próchnicy obserwuje się u dzieci do 3. roku życia. I to one właśnie są najbardziej narażone na poważne konsekwencje wynikające z aktywności bakterii próchnicotwórczych, takie jak miejscowe stany zapalne, choroba odogniskowa, przedwczesna utrata zębów mlecznych, wady zgryzu, które są konsekwencją braku zębów. U dziecka mogą w dalszej konsekwencji rozwijać się zaburzenia mowy i zaburzenia rozwojowe w obrębie tkanek jamy ustnej.

 

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa co do zasady powinna mieć charakter zapoznawczy z gabinetem dentystycznym i edukacyjny. Edukacyjny przede wszystkim dla rodziców dziecka, którzy zostają poinformowani, jak należy prawidłowo dbać o zdrowie jamy ustnej swojej pociechy. Dzięki temu bezpośrednio po pierwszej wizycie można od razu wprowadzać w życie dobre nawyki higieniczne i dietetyczne, które chronią przed próchnicą.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS