Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Kraków nadal bez z pogotowia stomatologicznego
  • 30-12-2019
 

 

 

 

 

Ponad dwa lata – tyle czasu mieszkańcy Krakowa pozbawieni są dostępu do pogotowia stomatologicznego i doraźnej opieki dentystycznej w sytuacji, kiedy dopadnie na przykład nagły ból zęba lub zdarzy się uraz wymagający interwencji stomatologa. Pomimo że Małopolski Oddział NFZ wielokrotnie ogłaszał konkursy na realizację świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej doraźnej opieki dentystycznej, nie było chętnych.

Co mają zrobić mieszkańcy Krakowa, kiedy w nocy nagle zacznie boleć ząb? Pozostaje znaleźć kogoś, kto zawiezie osobę potrzebującą natychmiastowej pomocy doraźnej 50 km do wioski Trzebunia położonej w powiecie myślenickim – tam właśnie działa jedyny w Małopolsce gabinet z kontraktem NFZ realizujący świadczenia z zakresu doraźnej opieki stomatologicznej.

Pomimo że Fundusz Zdrowia zwiększył w 2018 roku kwotę za dyżur z 600 do 800 zł, to nie było większego zainteresowania realizacją tych świadczeń. Nawet 900 zł za dyżur (to stawka z ostatniego konkursu, nieoferowana przez żaden inny Oddział Wojewódzki NFZ) nie przyciągnęło ani jednej przychodni stomatologicznej.

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS