Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Kiedy leczenie protetyczne dla dziecka?
  • 27-12-2019
 

 

 

 

 

Problem braków w uzębieniu może dotyczyć również małych dzieci. Najczęstszą przyczyną przedwczesnej utraty zębów mlecznych jest nieprawidłowe wyrastanie uzębienia stałego. Skutkiem tego często pojawiają się wady zgryzu, a w konsekwencji – konieczność późniejszego leczenia ortodontycznego, które nie we wszystkich przypadkach kończy się całkowitym sukcesem.

Aby uniknąć powstania nieprawidłowości zgryzowych u dzieci z przedwcześnie usuniętymi zębami stosuje się leczenie protetyczne, które uzupełnia braki zębowe. Leczenie implantologiczne u młodocianych nie jest możliwe z uwagi na niezakończony proces wzrostu. Można z niego skorzystać dopiero po zakończonym rozwoju układu stomatognatycznego.

 

W leczeniu protetycznym dzieci stosuje się uzupełnienia zębowe częściowe. Czasem jednak oprócz protezy konieczne bywa założenie specjalnej klamry, która stabilizuje uzupełnienie na podłożu protetycznym. Klamra ściągana jest po zakończonym okresie adaptacji dziecka do protezy — mniej więcej po 2-4 miesiącach.

Założenie protezy na czas rozwoju układu stomatognatycznego ma wiele zalet. Między innymi umożliwia prawidłową mowę, artykulację oraz zapewnia właściwe funkcjonowanie stawu skroniowo-żuchwowego.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS