Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Antypróchnicowe lizaki i pastylki do ssania zdobywają popularność
  • 20-05-2019
 

 

 

 

Ponieważ podejście holistyczne i ukierunkowanie na profilaktykę odgrywa coraz większą rolę w stomatologii, na rynku pojawiają się produkty, których innowacyjność bije na głowę wszystkie dotychczas stosowane rozwiązania. Przykładem są lizaki traktowane jako produkty o silnym działaniu antybakteryjnym, umożliwiające realizowanie profilaktyki stomatologicznej na słodko ale bez cukru. Antybakteryjne produkty, które pomagają hamować aktywność szczepów próchnicotwórczych, dostępne są już na rynku polskim. Za oceanem z kolei coraz większą popularnością cieszą się pastylki do ssania i lizaki, które hamują w 99,9 proc. bakterie ze szczepów Streptococcus mutans, Streptococcus sobrinus i Lactobacillus sp. W produkcie tym składnikiem aktywnym nie jest jednak ksylitol, a glycyrrhizol pozyskiwany z korzenia lukrecji. Przewaga lizaka i pastylek zawierających ów aktywny składnik nad produktami, w których składzie znajduje się ksylitol, polega na tym, że nie trzeba ich stosować codziennie – wystarczą tylko dwa lizaki lub dwie pastylki do ssania dziennie stosowane przez 10 dni raz na 6 miesięcy, podczas gdy produkty z ksylitolem wymagają codziennego stosowania przez całe życie.

Wysoka skuteczność produktu i atrakcyjna forma powodują, że cieszy się on coraz większą popularnością wśród amerykańskiej społeczności stomatologicznej. W Oregonie lukrecjowe lizaki i pastylki polecane są przez dentystów pacjentom szczególnie zagrożonym ubytkami.

 

Stomatolog dr Stephen A Lawrence, autor książki „Holistic dental care”, uznał lizaki i pastylki za najlepszy z sześciu sposobów zabezpieczenia zębów przed próchnicą. „Myślę, że to fenomenalny przełom w sposobie, w jaki ludzie walczą z próchnicą we własnych ustach” – orzekł.

 
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS