Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Opieka zdrowotna nad uczniami – projekt przyjęty przez Radę Ministrów
  • 10-05-2019
 

 

 

 

 

Rządowy projekt przygotowany przez resort zdrowia, który ma doprowadzić do reaktywacji medycyny szkolnej i opieki stomatologicznej w szkole, został pozytywnie przyjęty przez posłów. Projekt ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami, mimo że spotkał się z poparciem parlamentarzystów, nie został jednak uznany za rozwiązanie doskonałe. Wskazywano na ogólnikową treść projektowanych zapisów, nieprecyzyjny podział zadań, brak informacji o ustanowieniu odpowiednich nakładów, a także brak precyzji zasad współpracy szkoły z rodzicami i opiekunami.

Pomysłodawcy projektu przewidują, że dzięki opiece realizującej zadania zarówno profilaktyki stomatologicznej, jak i opieki medycznej dla uczniów, uda się zapewnić najmłodszemu pokoleniu Polaków bezpieczeństwo zdrowotne.

Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy ustawa, która powierza opiekę nad zdrowiem dzieci pielęgniarkom i higienistkom, faktycznie poprawi bezpieczeństwo zdrowotne uczniów. Wskazuje się też, że ustawa w przedstawionej wersji nie zapewnia kompleksowej opieki medycznej. W projekcie przewidziano, że rodzice będą mieli prawo wyboru innego miejsca udzielania świadczeń stomatologicznych przez lekarza dentystę aniżeli gabinet szkolny lub dentobus, a sama opieka medyczna bądź stomatologiczna będzie przeprowadzona tylko przy zgodzie rodziców opiekunów prawnych dziecka.

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS