Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Jak przygotować się do majówki z ząbkującym niemowlęciem?
  • 01-05-2019
 

 

 

 

Majówka z ząbkującym niemowlęciem może być uciążliwa. Lub całkiem przyjemna, jeśli zadba się o przygotowania do niej odpowiednio wcześnie. Podpowiadamy, jak zorganizować wszystko, aby w trakcie wiosennego świętowania wyrastające zęby malca nie zepsuły wyjazdu lub udziału w imprezach.

  • Zabierz dziecko do stomatologa – zawczasu, czyli na kilka dni przed wyjazdem, szczególnie jeśli planowany jest wypad za granicę. Dentysta obejrzy jamę ustną i sprawdzi, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo. Wskaże też najlepsze dla danego brzdąca preparaty, które wspomogą walkę z bólem i tkliwością dziąseł oraz z gorączką, która często towarzyszy ząbkowaniu.

  • Zaopatrz apteczkę – włóż do niej środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe zalecone przez stomatologa, żele lub spraye do stosowania doraźnie na obolałe dziąsła i szczoteczkę do masowania dziąseł.

  • Miej pod ręką herbatę z rumianku w torebkach do zaparzania, jałowe gaziki (idealne do zakładania na palec, kiedy w planach jest masaż obolałych dziąseł dziecka), chusteczki higieniczne do wycierania buzi zabrudzonej śliną, gryzaki – koniecznie wykonane z bezpiecznego tworzywa, wypełnione wodą i nadające się do schłodzenia w lodówce.

 

Akcesoria wspomagające walkę z objawami ząbkowania warto mieć zawsze pod ręką – ząbkowanie to trudny czas dla niemowlęcia, dlatego najlepiej reagować na przykre objawy od razu.

 

PortalDentystyczny.pl życzy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom bezstresowej i prawdziwie wiosennej majówki!

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS