Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Zdecydowane NIE dla leczenia wad zgryzu metodą DIY
  • 12-07-2018
 

 

 

 

Popularyzacja leczenia ortodontycznego spowodowała wysyp „pomysłowych Dobromirów” – także takich, którzy na własną rękę próbują leczyć wady zgryzu sobie albo – co jeszcze gorsze – innym, nie mając do tego odpowiednich kwalifikacji, a nawet rozpoczętych studiów na kierunku stomatologicznym. Chodzi o osoby, które w internecie, propagują idę samodzielnego prostowania krzywych zębów przy użyciu tak samo samodzielnie wykonanych „aparatów ortodontycznych”. Na kanałach z filmami bądź w różnego rodzaju poradnikach pisanych można znaleźć w sieci wiele publikacji dotyczących tego, jak krok po kroku samemu wyleczyć i wyprostować swój zgryz.

Ortodonci i stomatolodzy ostrzegają, aby w żadnym wypadku nie podejmować jakichkolwiek działań służących prostowaniu krzywych zębów na własną rękę. Oraz aby tym bardziej nie kupować i stosować produktów typu homemade czy DIY (z ang. Do It Yourself) – wykonanych samodzielnie, które miałyby być niskokosztową alternatywą dla aparatów ortodontycznych. Wszelkie próby samodzielnego leczenia wady zgryzu mogą zakończyć się katastrofalnie dla zdrowia jamy ustnej. Przed tym trendem należy szczególnie przestrzegać i dzieci i nastolatków, ponieważ to oni właśnie są wyjątkowo chętni do testowania na sobie wszelkich nowinek znalezionych w sieci bądź zasłyszanych u kolegów.

 

W przypadku leczenia wad zgryzu nie ma alternatywy dla leczenia ortodontycznego prowadzonego w gabinecie przez profesjonalistę ortodontę. Wszelkie namiastki tego procesu doprowadzą tylko do wielu, być może nawet nieodwracalnych szkód w uzębieniu i w przyzębiu. Warto pamiętać, że koszt leczenia ortodontycznego jest wysoki, ale leczenie ortodontyczne podejmowane w celu naprawy szkód spowodowanych samodzielnymi próbami prostowania krzywego zgryzu jest dużo droższe.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS