Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoNiepełnosprawni w gabinecie
Niepełnosprawne dziecko – wybierz dobry gabinet dentystyczny
 

 

 

 

 

 

Leczenie stomatologiczne dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności powinno przebiegać w placówkach specjalnie przygotowanych do tego typu zadań. Dziecko u stomatologa ma być bezpieczne i traktowane z należytą uwagą, starannością, indywidualnie oraz z szacunkiem.

Z uwagi na to, że niepełnosprawni nie współpracujący z dentystą najczęściej muszą być leczeni w narkozie, gabinet dentystyczny musi spełniać wymagane prawem normy. Dotyczą one: obecności anestezjologa i pielęgniarki podczas zabiegu, wyposażenia w specjalny sprzęt medyczny i ratujący życie, obecności odpowiednio przeszkolonego personelu stomatologicznego.

Nigdy nie zgadzaj się na leczenie niepełnosprawnego dziecka w znieczuleniu ogólnym tam, gdzie warunki zapewnienia mu maksimum bezpieczeństwa nie są spełnione albo personel nie budzi twojego czy dziecka zaufania. Jeśli nie wiesz, który gabinet cieszy się dobrą opinią wśród niepełnosprawnych pacjentów i ich opiekunów, zdecyduj się na wizytę w jednej z placówek, które mają podpisaną umowę z NFZ. To daje gwarancję, że lecznica spełnia ostre normy narzucone podmiotom zajmującym się leczeniem niepełnosprawnych pacjentów. Nawet, jeśli na zabieg z niepełnosprawnym dzieckiem trzeba będzie jechać kilkadziesiąt kilometrów do placówki o dobrej renomie, warto ponieść koszty i poświęcić czas – liczy się bowiem dobro pacjenta i przyniesienie ulgi w jego cierpieniu.

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS